BJCA logo
Berkshire Junior Chess

Player info - Adrian Archer-Lock
School:not known
Age:over 17
Grade(s):1679 (Berkshire Junior grade)   (see more about grading)
Summary:
2011-12: 4 tournaments, 1 county team match
Berks grade: start: 1629, end: 1679, max: 1679
Ranking(s): Under 18: 4
2010-11: 9 tournaments, 2 county team matches
Berks grade: start: 1636, end: 1629, max: 1648
Ranking(s): Under 18: 8
2009-10: 7 tournaments, 1 county team match
Berks grade: start: 1627, end: 1636, max: 1636
Ranking(s): Under 18: 9
2008-09: 15 tournaments, 2 county team matches
Berks grade: start: 1584, end: 1627, max: 1627
Ranking(s): Under 18: 9
2007-08: 18 tournaments, 3 county team matches
Berks grade: start: 1482, end: 1574, max: 1574
Ranking(s): Under 18: 5
2006-07: 20 tournaments, 5 county team matches
Berks grade: start: 1525, end: 1482, max: 1591
Ranking(s): Under 18: 3
2005-06: 21 tournaments, 5 county team matches
Berks grade: start: 1307, end: 1525, max: 1525
Ranking(s): Under 18: 2, Improvers: +218
2004-05: 28 tournaments, 10 county team matches
Berks grade: start: 1120, end: 1307, max: 1310
2003-04: 19 tournaments, 6 county team matches
2002-03: 8 tournaments, 2 county team matches


Page display options:
Time frame: Default (current and previous season) / All seasons
Sort order: Event Type / Chronological (earliest first) / Reverse Chronological
Content: Events / Opponents


OpponentW-D-LDateResultEvent
Abraham, Jeff1-0-0Nov-11WinBerkshire Junior Congress (Under 18)
Adair, James0-2-8Oct-05DrawSAE - Maiden Erlegh
Nov-05LossClaires Court Schools Tournament (Under 15/13)
Nov-06LossSAE - Upton House (Closed Section)
Nov-06DrawClaires Court and Ridgeway Society Sixth Annual Chess Festival (Under 18/15/13)
Nov-06LossBerkshire Junior Congress (Under 14/18)
Jan-07LossSAE - Mary Hare School
May-07LossLightning Tournament
May-08LossUK Chess Challenge Berkshire Megafinal (Under 13-18 Boys/Girls)
May-09LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 14-18 Boys and Girls)
May-11LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 16-18 Boys and Girl)
Allen, Trent1-0-0Nov-06WinClaires Court and Ridgeway Society Sixth Annual Chess Festival (Under 18/15/13)
Andrews, David4-0-0Oct-03WinSAE - Reading School
Nov-04WinUnder 14,11 and 9 Practice Match (Berks Knights v. Dragons)
May-05WinUK Chess Challenge MegaFinal (Under 11 Boys)
Apr-06WinUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 12 Boys)
Archer-Lock, Philip7-1-0Apr-05WinSAE - Sonning Common
Sep-05WinSAE - Polehampton (Open Section)
Oct-05WinSAE - Trinity, Newbury
May-07WinLightning Tournament
Nov-07WinSAE - Reading School
Feb-08WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Jun-08WinChess Variants Tournament
Feb-11DrawUK Chess Challenge Qualifying Event
Avery, Cameron1-0-0Nov-04WinSAE - Upton House (Open Section)
Bates, George1-0-0Jan-05WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
Bucknell, Charlie1-0-0Nov-11WinBerkshire Junior Congress (Under 18)
Camu, Clariza1-0-0May-10WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 15-18 Boys and Girls)
Carre, Joseph1-0-0Oct-05WinSAE - Trinity, Newbury
Chaugny, Mathieu1-0-0Feb-09WinUK Chess Challenge Qualifier at Ridgeway
Chen, Ryan13-1-0Feb-05WinSAE - St. Michael's (Open Section)
Mar-05WinSAE - Gorse Ride (Open Section)
Apr-05WinSAE - Sonning Common
May-05WinMaidenhead Junior Club Tournament
Dec-05WinSAE - Dolphin School (Open Section)
Jan-06WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
Jan-06DrawSAE - Eagle House
Feb-06WinUK Chess Challenge Qualifying Event
May-06WinLightning Tournament
Sep-06WinSAE - Maiden Erlegh
Jan-07WinSAE - Mary Hare School
Nov-07WinSAE - Reading School
Jan-08WinSAE - Mary Hare School Training Event
Feb-10WinUK Chess Challenge Qualifying Event at Ridgeway
Coulthard, Connor1-0-0Oct-05WinSAE - Trinity, Newbury
Couper, Brian10-0-0Jan-04WinSAE - Aldryngton (Second Section)
Oct-04WinUnder 11 Trial
Nov-04WinSAE - St Mary's
Dec-04WinSAE - Whiteknights (Open Section)
Mar-05WinSAE - Gorse Ride (Open Section)
Apr-05WinSAE - Sonning Common
May-05WinLightning Tournament
Mar-06WinSAE - Gorse Ride
Apr-06WinUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 12 Boys)
Sep-06WinSAE - Maiden Erlegh
Couper, Helen6-0-0Jan-05WinSAE - Dolphin School (Open Section)
Feb-05WinSAE - St. Michael's (Open Section)
Mar-05WinSAE - Gorse Ride (Open Section)
Jan-06WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
Mar-06WinSAE - Gorse Ride
Sep-06WinSAE - Maiden Erlegh
Crocker, Thomas2-1-2Oct-03LossUnder 11 Trial
Jan-04DrawSAE - Aldryngton (Second Section)
Jan-04WinSAE - St Nicholas, Hurst (Open Section)
Feb-04WinSAE - St Michael's, Sandhurst (Open Section)
Jan-05LossSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
Crook, Oliver1-0-0May-07WinUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 13 Boys)
Davey, Ben7-1-5Oct-04DrawSAE - Maiden Erlegh
Oct-04LossSAE - Downs School
Nov-04LossSAE - Caversham Primary (Open Section)
Nov-04WinUnder 14,11 and 9 Practice Match (Berks Knights v. Dragons)
Jan-05WinSAE - Aldryngton
Jan-05LossSAE - Dolphin School (Open Section)
Feb-05WinSAE - St. Michael's (Open Section)
Mar-05WinSAE - Gorse Ride (Open Section)
Apr-05WinSAE - Sonning Common
May-05LossLightning Tournament
Oct-05WinSAE - Reading School
Nov-05WinClaires Court Schools Tournament (Under 15/13)
Nov-06LossSAE - Upton House (Closed Section)
Davey, Rachel9-1-2Mar-04DrawSAE - Sonning Common (Open Section)
Oct-04WinUnder 11 Trial
Oct-04LossSAE - Reading School
Nov-04LossUnder 14,11 and 9 Practice Match (Berks Knights v. Dragons)
Jan-05WinSAE - Aldryngton
Jan-05WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
Oct-05WinSAE - Maiden Erlegh
Oct-05WinSAE - Reading School
Nov-05WinBerkshire Junior Congress (Under 12)
Jan-06WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
Sep-06WinSAE - Maiden Erlegh
Jun-08WinChess Variants Tournament
Drewett, Michael2-0-0Oct-04WinSAE - Maiden Erlegh
Jan-05WinSAE - Dolphin School (Open Section)
Durrant, Adam0-0-1Oct-03LossUnder 11 Trial
Elliott, Nathan2-0-0Jan-04WinSAE - St Nicholas, Hurst (Open Section)
Mar-04WinSAE - Sonning Common (Open Section)
Esteve, Daniel1-0-0Dec-05WinSAE - Dolphin School (Open Section)
Faraggi, Omri2-0-0May-09WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 14-18 Boys and Girls)
May-11WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 16-18 Boys and Girl)
Fernando, Benjamin1-0-0May-04WinUK Chess Challenge - Berkshire MegaFinal (Under 10)
Foo, William2-2-2May-07WinLightning Tournament
Jun-07DrawMaidenhead Junior Club Lightning Tournament
Nov-07DrawSAE - Reading School
Feb-09WinUK Chess Challenge Qualifier at Ridgeway
Nov-10LossBerkshire Junior Championship (Under 18)
Feb-11LossUK Chess Challenge Qualifying Event
Francis, James0-0-1Jan-04LossSAE - St Nicholas, Hurst (Open Section)
Gane, Sophie1-0-0Oct-03WinUnder 11 Trial
George, Aaron3-1-0Nov-04WinMaidenhead Junior Club Tournament
May-05DrawMaidenhead Junior Club Tournament
Oct-05WinSAE - Reading School
Nov-06WinClaires Court and Ridgeway Society Sixth Annual Chess Festival (Under 18/15/13)
Gilbert, Michael1-0-0Feb-10WinUK Chess Challenge Qualifying Event at Ridgeway
Goodwin, Sam8-1-0Feb-05DrawSAE - St. Michael's (Open Section)
Apr-05WinSAE - Sonning Common
Sep-05WinSAE - Polehampton (Open Section)
Oct-05WinSAE - Maiden Erlegh
Oct-05WinSAE - Reading School
Mar-06WinSAE - Gorse Ride
Sep-06WinSAE - Maiden Erlegh
Oct-06WinSAE - Downs School
May-07WinLightning Tournament
Goodwin, Zoe5-0-0Nov-04WinSAE - Upton House (Open Section)
Sep-05WinSAE - Polehampton (Open Section)
Oct-05WinSAE - Trinity, Newbury
Nov-05WinClaires Court Schools Tournament (Under 15/13)
Oct-06WinSAE - Downs School
Gostick, Lawrence1-0-0May-04WinUK Chess Challenge - Berkshire MegaFinal (Under 10)
Graham, Henry1-0-0Feb-11WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Gray, Nicholas1-0-0Nov-04WinMaidenhead Junior Club Tournament
Gray2, Robert1-0-0Oct-03WinSAE - Reading School
Grayson, Charles1-0-0Feb-11WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Green, Caitlin1-0-0Jun-08WinChess Variants Tournament
Haederle, Dominic1-0-0Jun-07WinMaidenhead Junior Club Lightning Tournament
Hallström, Daniel2-0-0Jan-04WinSAE - St Nicholas, Hurst (Open Section)
Sep-05WinSAE - Polehampton (Open Section)
Haslehurst, Harriet3-0-0Nov-04WinSAE - Upton House (Open Section)
May-09WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 14-18 Boys and Girls)
May-11WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 16-18 Boys and Girl)
Haughey, Owan1-0-0Oct-03WinUnder 11 Trial
Hawkins, Angus1-0-0Nov-05WinClaires Court Schools Tournament (Under 15/13)
Head, Louise1-0-0Nov-11WinBerkshire Junior Congress (Under 18)
Hibberdine, James1-0-0Nov-05WinClaires Court Schools Tournament (Under 15/13)
Hicks, Edward2-0-0Nov-06WinClaires Court and Ridgeway Society Sixth Annual Chess Festival (Under 18/15/13)
May-08WinUK Chess Challenge Berkshire Megafinal (Under 13-18 Boys/Girls)
Hinterreither, Nikolai1-0-0Feb-11WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Holland, James5-3-4Oct-04DrawUnder 11 Trial
Nov-04WinSAE - Upton House (Open Section)
Nov-04LossSAE - Caversham Primary (Open Section)
Nov-04DrawSAE - St Mary's
Jan-05WinSAE - Aldryngton
Feb-06WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Jan-07WinSAE - Mary Hare School
Apr-07WinMaidenhead Junior Congress (Under 18/13)
Nov-07LossBerkshire Junior Congress (Under 14)
Apr-08LossMaidenhead Junior Congress (Under 18)
Nov-08DrawBerkshire Junior Congress (Under 18)
May-11LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 16-18 Boys and Girl)
Honey, Peter2-0-0Nov-04WinSAE - Caversham Primary (Open Section)
Dec-04WinSAE - Whiteknights (Open Section)
Hussain, Junaid2-0-0May-05WinMaidenhead Junior Club Tournament
Feb-06WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Iley, Aaron1-0-0Oct-06WinSAE - Downs School
Jain, Akash0-1-0Feb-10DrawUK Chess Challenge Qualifying Event at Ridgeway
James, Jack1-0-0Jan-05WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
Jane, Tom2-0-0Jan-05WinSAE - Aldryngton
Dec-05WinSAE - Dolphin School (Open Section)
Jensen, Harvey3-0-0Feb-08WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Jun-08WinChess Variants Tournament
Feb-09WinUK Chess Challenge Qualifier at Ridgeway
Kanaar-Brown, Nathan1-0-0Jan-04WinSAE - Aldryngton (Second Section)
Kirk, John0-1-0Jan-05DrawSAE - Dolphin School (Open Section)
Knuchel, Bernard1-0-0May-05WinLightning Tournament
Lam, Lucia1-0-0May-10WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 15-18 Boys and Girls)
Livesey, Michael1-0-0Oct-03WinUnder 11 Trial
Lloyd, Anthony1-0-0May-08WinUK Chess Challenge Berkshire Megafinal (Under 13-18 Boys/Girls)
Lowe, Richard1-0-0Nov-04WinSAE - St Mary's
Manning, Andrew1-0-0Dec-04WinSAE - Whiteknights (Open Section)
Manton-Jones, Alexander1-0-0Feb-05WinSAE - St. Michael's (Open Section)
Matthews, Alex1-0-0Feb-09WinUK Chess Challenge Qualifier at Ridgeway
Matthews, Jonathan0-1-0Feb-10DrawUK Chess Challenge Qualifying Event at Ridgeway
Maturu, Harsha1-0-0Mar-04WinSAE - Sonning Common (Open Section)
Maw, Karl1-0-0Feb-08WinUK Chess Challenge Qualifying Event
McCormack, Aidan1-0-0Jan-06WinSAE - Eagle House
McFaul, Thomas2-1-1Feb-06WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Nov-06LossBerkshire Junior Congress (Under 14/18)
Apr-08DrawMaidenhead Junior Congress (Under 18)
May-08WinUK Chess Challenge Berkshire Megafinal (Under 13-18 Boys/Girls)
McHugh, James1-0-0Feb-08WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Meadows, Jack1-0-0Nov-04WinMaidenhead Junior Club Tournament
Moffatt, Alex0-0-1Mar-04LossSAE - Sonning Common (Open Section)
Morton, Drew2-0-0Jan-05WinSAE - Dolphin School (Open Section)
Sep-05WinSAE - Polehampton (Open Section)
Nanayakkara, Asitha1-0-0May-05WinLightning Tournament
Nasir, Toheed1-0-0Sep-06WinSAE - Maiden Erlegh
Noel, Daniel11-0-0Oct-04WinSAE - Downs School
May-05WinLightning Tournament
Oct-05WinSAE - Maiden Erlegh
Oct-05WinSAE - Trinity, Newbury
Jan-06WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
Jan-06WinSAE - Eagle House
Feb-06WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Oct-06WinSAE - Downs School
Jan-07WinSAE - Mary Hare School
Jan-08WinSAE - Mary Hare School Training Event
Feb-08WinUK Chess Challenge Qualifying Event
O'Brien, Edward1-0-0May-11WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 16-18 Boys and Girl)
Ohashi, Kazuka1-0-0Apr-06WinUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 12 Boys)
Palka, Duncan11-0-0Jan-04WinSAE - St Nicholas, Hurst (Open Section)
Feb-04WinSAE - St Michael's, Sandhurst (Open Section)
May-04WinUK Chess Challenge - Berkshire MegaFinal (Under 10)
Oct-04WinUnder 11 Trial
Oct-04WinSAE - Downs School
Oct-04WinSAE - Reading School
May-05WinUK Chess Challenge MegaFinal (Under 11 Boys)
Apr-06WinUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 12 Boys)
Oct-06WinSAE - Downs School
Nov-06WinBerkshire Junior Congress (Under 14/18)
May-07WinUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 13 Boys)
Palka, Edmund6-1-1Oct-03LossSAE - Reading School
Feb-04WinSAE - St Michael's, Sandhurst (Open Section)
Mar-04WinSAE - Sonning Common (Open Section)
Oct-04WinSAE - Downs School
Oct-04WinSAE - Reading School
Mar-05DrawSAE - Gorse Ride (Open Section)
Oct-05WinSAE - Reading School
May-06WinLightning Tournament
Papachristos, Maximillian3-0-0May-07WinLightning Tournament
Nov-07WinSAE - Reading School
Nov-10WinBerkshire Junior Championship (Under 18)
Passau, Joe1-0-0Mar-04WinSAE - Sonning Common (Open Section)
Poile, Andrew1-0-0Jan-06WinSAE - Eagle House
Pye, Charlie1-0-0Jun-08WinChess Variants Tournament
Rahman, Zoheb2-1-0Oct-04WinSAE - Maiden Erlegh
Oct-04DrawSAE - Reading School
Oct-05WinSAE - Maiden Erlegh
Rogers, Reece1-0-0Mar-06WinSAE - Gorse Ride
Rowe, Stephen1-0-0Oct-05WinSAE - Trinity, Newbury
Salt, Thomas0-0-1May-10LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 15-18 Boys and Girls)
Salvini, Zach6-4-1May-04WinUK Chess Challenge - Berkshire MegaFinal (Under 10)
Nov-04WinSAE - Caversham Primary (Open Section)
Nov-04WinSAE - St Mary's
Dec-04LossSAE - Whiteknights (Open Section)
Apr-05DrawMaidenhead Junior Congress (Under 11)
Apr-05DrawSAE - Sonning Common
Jan-06WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
Apr-06DrawUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 12 Boys)
Nov-06WinSAE - Upton House (Closed Section)
May-07DrawUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 13 Boys)
May-09WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 14-18 Boys and Girls)
Seater, Edward1-0-0Oct-03WinSAE - Reading School
Selwood, Stephen4-0-0Oct-03WinUnder 11 Trial
May-04WinUK Chess Challenge - Berkshire MegaFinal (Under 10)
Oct-04WinUnder 11 Trial
May-05WinUK Chess Challenge MegaFinal (Under 11 Boys)
Seward, Tom1-0-0Nov-05WinClaires Court Schools Tournament (Under 15/13)
Silvester, James1-1-0Jan-05DrawSAE - Dolphin School (Open Section)
Feb-05WinSAE - St. Michael's (Open Section)
Slade, Richard1-0-0May-10WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 15-18 Boys and Girls)
Smith, Ben1-0-0Nov-07WinSAE - Reading School
Smith, Michael3-0-0Jan-04WinSAE - Aldryngton (Second Section)
Nov-04WinSAE - Caversham Primary (Open Section)
Dec-04WinSAE - Whiteknights (Open Section)
Smith, Richard1-0-0Oct-04WinSAE - Maiden Erlegh
Spyrou, Alexis1-0-0Apr-05WinSAE - Sonning Common
Starley, David1-0-0Feb-10WinUK Chess Challenge Qualifying Event at Ridgeway
Starley, Robert12-1-1Jan-05WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
May-05WinUK Chess Challenge MegaFinal (Under 11 Boys)
Dec-05WinSAE - Dolphin School (Open Section)
May-06WinLightning Tournament
Nov-06WinClaires Court and Ridgeway Society Sixth Annual Chess Festival (Under 18/15/13)
Nov-06WinBerkshire Junior Congress (Under 14/18)
Apr-07WinMaidenhead Junior Congress (Under 18/13)
May-07WinUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 13 Boys)
Nov-07WinBerkshire Junior Congress (Under 14)
Feb-08WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Jun-08WinChess Variants Tournament
Nov-08DrawBerkshire Junior Congress (Under 18)
Nov-10LossBerkshire Junior Championship (Under 18)
Nov-11WinBerkshire Junior Congress (Under 18)
Strong, Aaron1-0-0May-05WinMaidenhead Junior Club Tournament
Tal, Roie1-0-0Feb-04WinSAE - St Michael's, Sandhurst (Open Section)
Thetford, Martin1-0-0Apr-05WinMaidenhead Junior Congress (Under 11)
Thompson, William1-0-0Jan-05WinSAE - Aldryngton
Trice, Ashley5-0-0Sep-05WinSAE - Polehampton (Open Section)
Oct-05WinSAE - Maiden Erlegh
Jan-06WinSAE - Eagle House
Oct-06WinSAE - Downs School
Nov-06WinClaires Court and Ridgeway Society Sixth Annual Chess Festival (Under 18/15/13)
Tunstall, George4-5-8Feb-04LossSAE - St Michael's, Sandhurst (Open Section)
May-04LossUK Chess Challenge - Berkshire MegaFinal (Under 10)
Oct-04LossUnder 11 Trial
Apr-05LossMaidenhead Junior Congress (Under 11)
May-05LossUK Chess Challenge MegaFinal (Under 11 Boys)
May-05LossLightning Tournament
Nov-05DrawBerkshire Junior Congress (Under 12)
Feb-06DrawUK Chess Challenge Qualifying Event
Apr-06WinUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 12 Boys)
May-06DrawLightning Tournament
Nov-06WinSAE - Upton House (Closed Section)
May-07LossUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 13 Boys)
May-07WinLightning Tournament
Nov-07LossBerkshire Junior Congress (Under 14)
Jan-08DrawSAE - Mary Hare School Training Event
May-08DrawUK Chess Challenge Berkshire Megafinal (Under 13-18 Boys/Girls)
Nov-10WinBerkshire Junior Championship (Under 18)
Vandersluis, Ben9-1-2Oct-03LossSAE - Reading School
Feb-04WinSAE - St Michael's, Sandhurst (Open Section)
Oct-04WinSAE - Maiden Erlegh
Nov-04WinSAE - Upton House (Open Section)
Nov-04DrawBerkshire Junior Congress (Under 12)
Feb-05WinSAE - St. Michael's (Open Section)
Mar-05WinSAE - Gorse Ride (Open Section)
Dec-05LossSAE - Dolphin School (Open Section)
May-06WinLightning Tournament
May-07WinUK Chess Challenge Berks Megafinal (Under 13 Boys)
Nov-07WinBerkshire Junior Congress (Under 14)
May-09WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 14-18 Boys and Girls)
Vandersluis, Tom1-0-0Oct-04WinSAE - Maiden Erlegh
Varady, Fenton1-0-0Nov-06WinClaires Court and Ridgeway Society Sixth Annual Chess Festival (Under 18/15/13)
Vermaat, Dominic1-0-0May-05WinLightning Tournament
Wade, Joshua1-0-0Oct-03WinUnder 11 Trial
Wadsworth, Matthew1-2-1Jun-07WinMaidenhead Junior Club Lightning Tournament
Feb-09DrawUK Chess Challenge Qualifier at Ridgeway
Nov-10DrawBerkshire Junior Championship (Under 18)
Feb-11LossUK Chess Challenge Qualifying Event
Ward, Ben2-0-0Jun-07WinMaidenhead Junior Club Lightning Tournament
Nov-07WinSAE - Reading School
Webster, Helen1-0-0May-10WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 15-18 Boys and Girls)
West, Thomas1-0-0Nov-04WinMaidenhead Junior Club Tournament
Westall, George1-0-0May-05WinUK Chess Challenge MegaFinal (Under 11 Boys)
Weston, Timothy2-0-0Nov-04WinMaidenhead Junior Club Tournament
Nov-04WinSAE - Caversham Primary (Open Section)
Winchcombe, Andrew0-1-0Nov-05DrawClaires Court Schools Tournament (Under 15/13)
Wise, Edward4-1-0Oct-04WinSAE - Downs School
Oct-04WinSAE - Reading School
Nov-04WinSAE - St Mary's
Jan-05DrawSAE - Aldryngton
Mar-06WinSAE - Gorse Ride
Wise, Frances1-0-0Nov-04WinSAE - St Mary's
Wong, Alfred1-0-0Jun-07WinMaidenhead Junior Club Lightning Tournament
Wong, Kyle1-0-0Oct-04WinSAE - Downs School
Wright, Charlie2-0-0Jan-04WinSAE - Aldryngton (Second Section)
Jan-06WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
Wright, Toby1-0-0Jan-05WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Open Section)
Yates, Susie0-0-1Oct-03LossSAE - Reading School
Ye, Joshua1-0-0Nov-04WinSAE - Upton House (Open Section)
Ynojosa, Angelica2-2-0Apr-08WinMaidenhead Junior Congress (Under 18)
May-08WinUK Chess Challenge Berkshire Megafinal (Under 13-18 Boys/Girls)
Feb-09DrawUK Chess Challenge Qualifier at Ridgeway
May-09DrawUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 14-18 Boys and Girls)
Ynojosa, Felix Jose0-1-3Feb-08LossUK Chess Challenge Qualifying Event
Apr-08DrawMaidenhead Junior Congress (Under 18)
Feb-09LossUK Chess Challenge Qualifier at Ridgeway
Feb-10LossUK Chess Challenge Qualifying Event at Ridgeway
Yu, Jeffrey1-0-1May-10LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 15-18 Boys and Girls)
May-11WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 16-18 Boys and Girl)
Zhang, Roy4-2-0Dec-05WinSAE - Dolphin School (Open Section)
Feb-06WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Mar-06WinSAE - Gorse Ride
May-06WinLightning Tournament
Jan-08DrawSAE - Mary Hare School Training Event
Nov-08DrawBerkshire Junior Congress (Under 18)
Zhu, Richard1-0-0Feb-11WinUK Chess Challenge Qualifying Event

Totals: 277 wins, 41 draws, 47 losses