BJCA logo
Berkshire Junior Chess

Player info - David Winsor
School:Dolphin School, Hurst
Age:13 (as of 31-Aug-2017)
Grade(s):777 (Berkshire Junior grade)   (see more about grading)
Summary:
2016-17: 1 tournament
Berks grade: start: 765, end: 777, max: 777
2015-16: 3 tournaments, 2 county team matches
Berks grade: start: 853, end: 765, max: 841
2014-15: 15 tournaments, 1 school team match, 5 county team matches
Berks grade: start: 852, end: 853, max: 884
Ranking(s): Under 11: 6, Under 18: 24
2013-14: 16 tournaments, 1 school team match, 4 county team matches
Berks grade: start: 711, end: 852, max: 886
Ranking(s): Under 11: 10, : 21
2012-13: 13 tournaments, 1 school team match, 5 county team matches
Berks grade: start: 388, end: 711, max: 713
Ranking(s): Under 9: 5, Under 11: 22, Improvers: +323
2011-12: 10 tournaments, 1 school team match
Berks grade: start: 377, end: 388, max: 388


Page display options:
Time frame: Default (current and previous season) / All seasons
Sort order: Event Type / Chronological (earliest first) / Reverse Chronological
Content: Events / Opponents


OpponentW-D-LDateResultEvent
Abraham, Jeff0-0-1Mar-13LossUK Chess Challenge Qualifier at Sonning Common
Akeya-Price, Robert0-1-0Mar-13DrawUK Chess Challenge Qualifier at Sonning Common
Akhauri, Aadya1-0-0Oct-13WinSAE - Abbey Junior
Archer-Lock, Helen1-0-3Mar-13WinUK Chess Challenge Qualifier at Sonning Common
Mar-15LossUK Chess Challenge Qualifier at St Michael's, Sandhurst
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Arora, Ojas1-0-4Oct-13LossUnder 11 Trial
May-15LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 11 Boys)
Oct-15LossBerkshire Junior Championship (Under 12)
Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Atwal, Jacob1-0-0Dec-12WinSAE - Caversham Primary (Under 9)
Autio, Laura1-0-0Feb-12WinDolphin School UKCC Tournament (Under 9)
Bahra, Kiran1-0-1Dec-11LossSAE - Caversham Primary (Under 9)
Dec-13WinSAE - Caversham Primary
Bains-Gillespie, Ethan0-0-3Jan-13LossSAE - St. Nicholas, Hurst
Sep-13LossSAE - Earley St Peter's
Jan-14LossSAE - St. Nicholas, Hurst
Bains-Gillespie, Jake0-0-9Jan-12LossSAE - Radstock (Under 9)
Jan-12LossSAE - St. Nicholas, Hurst (Under 9)
Sep-12LossSAE - Polehampton
May-13LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 9 Boys)
Jun-13LossUnder 9 Primary Schools Jamboree
Sep-13LossSAE - Polehampton (Challengers)
Oct-13LossPrimary Schools Jamboree
Oct-13LossBerkshire Junior Congress (Under 10)
Jan-14LossSAE - St. Nicholas, Hurst
Baradwaaj, Shashank1-0-1Oct-12LossBerkshire Junior Congress (Beginners)
Jan-13WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Batley, Ali6-0-3Dec-12WinSAE - Caversham Primary (Under 9)
May-13WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 9 Boys)
Sep-13WinSAE - Polehampton (Challengers)
Oct-13LossSAE - Abbey Junior
Jan-14WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Dec-14LossSAE - Caversham Primary
Oct-15WinSAE - Abbey Junior
Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Batley, Amin5-0-0Jan-14WinSAE - Cold Ash St. Marks
Oct-14WinSAE - Reading School
Nov-14WinSAE - Earley St Peter's
Dec-14WinSAE - Caversham Primary
Jan-16WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Batley, Reza0-1-1Sep-13DrawSAE - Earley St Peter's
Jan-14LossSAE - Cold Ash St. Marks
Bazin, Bobby0-0-1Oct-12LossBerkshire Junior Congress (Beginners)
Bazin, Oliver1-0-0Jan-12WinSAE - Cold Ash St. Mark's Primary
Beckinsale, James0-0-2Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Beech, Alex1-0-1Nov-14WinSAE - Earley St Peter's
Feb-15LossSAE - Nine Mile Ride
Best, Henry0-0-1Oct-11LossSAE - Dolphin School
Bhagnani, Bhavik1-0-0May-13WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 9 Boys)
Bhagwat, Dhruva1-0-3Sep-13WinSAE - Polehampton (Challengers)
Oct-13LossBerkshire Junior Congress (Under 10)
Dec-13LossSAE - Caversham Primary
Jan-14LossSAE - Cold Ash St. Marks
Blackwell, Francesca2-0-1Jan-13WinSAE - Dolphin School
Oct-13LossSAE - Abbey Junior
Jan-14WinSAE - Dolphin School
Blackwell, Sebastian0-0-1Jan-13LossSAE - Dolphin School
Breen, Alex0-1-1Mar-12LossSAE - St Michael's, Sandhurst
Mar-13DrawUK Chess Challenge Qualifier at Sonning Common
Briggs, Lulu1-0-0Jan-12WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Under 9)
Bruce, Thomas1-0-2Oct-12LossSAE - Abbey Junior
Feb-13LossSAE - Robert Piggot Junior School (Open section)
Oct-13WinUnder 11 Trial
Bush, Jonathan1-0-0Dec-11WinSAE - Caversham Primary (Under 9)
Butt, Idris0-0-1May-12LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 7-8 Boys)
Caiazzo, Darcy0-0-2Jan-12LossSAE - Cold Ash St. Mark's Primary
Mar-12LossSAE - White House
Cann, Cameron1-0-0May-15WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 11 Boys)
Carter, Jack2-0-1Oct-13WinBerkshire Junior Congress (Under 10)
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Chadwick, Alannah1-0-1Oct-11LossSAE - Dolphin School
Mar-12WinSAE - White House
Chadwick, Saorla1-1-0Oct-11DrawSAE - Dolphin School
Mar-12WinSAE - White House
Chandar, Mansa2-0-0Feb-14WinUK Chess Challenge Qualifying Event (Under 11)
Mar-14WinSAE - St Michael's, Sandhurst
Chougule, Aashirya1-0-0Feb-17WinSAE - Polehampton
Clarke, James0-0-2Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Croos, Jonathan0-0-3Jan-12LossSAE - Radstock (Under 9)
Mar-12LossUnder 9 Primary Schools Jamboree
Feb-13LossUK Chess Challenge Qualifying Event
Cubbage, Kieran1-0-0Feb-12WinSAE - Robert Piggot Junior School
Cummings, Brendan1-0-0Jan-13WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Davidson, Laura0-0-2Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
de Mounteney, Daniel2-0-0Feb-12WinDolphin School UKCC Tournament (Under 9)
Mar-12WinUnder 9 Primary Schools Jamboree
Dobrynin, Maxim2-0-1Dec-12LossSAE - Caversham Primary (Under 9)
Feb-13WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Dec-13WinSAE - Caversham Primary
Dobrynina, Sofya0-0-1Oct-12LossBerkshire Junior Congress (Beginners)
Donker, Nathaniel1-0-0Sep-13WinSAE - Earley St Peter's
Downing, Theo1-0-0Oct-12WinUnder 9 Trial
Drennan, Aidan1-0-1Mar-12LossSAE - St Michael's, Sandhurst
Sep-13WinSAE - Polehampton (Challengers)
Drennan, Kiran1-0-0Oct-12WinUnder 9 Trial
Dunbar, Benjamin0-0-1Jan-12LossSAE - Cold Ash St. Mark's Primary
Dunbar, Daniel2-0-2Jan-12LossSAE - Cold Ash St. Mark's Primary
Oct-12LossUnder 9 Trial
May-13WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 9 Boys)
May-14WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 10 Boys)
Dunning, James0-1-0Dec-11DrawSAE - Caversham Primary (Under 9)
Eden-Hasler, Georgina0-0-1Mar-12LossSAE - White House
Featherstone, Arden0-1-0May-12DrawUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 7-8 Boys)
Fitzherbert, Dimitri2-0-0Mar-13WinUK Chess Challenge Qualifier at Sonning Common
Jan-15WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Gaharwar, Shubh1-0-0May-15WinUnder 11 Primary Schools Jamboree
Ganeshbabu, Adarsh Arun1-0-0Jan-16WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Garthside, Annabelle1-0-0Mar-12WinUnder 9 Primary Schools Jamboree
Gee, Brandon0-1-0Feb-12DrawDolphin School UKCC Tournament (Under 9)
Gleeson, Alan1-1-4Feb-12DrawSAE - Robert Piggot Junior School
Mar-12LossSAE - St Michael's, Sandhurst
Sep-12LossSAE - Polehampton
Oct-12LossSAE - Reading School (Under 11)
Feb-13LossUK Chess Challenge Qualifying Event
Mar-14WinSAE - St Michael's, Sandhurst
Gleeson, Sean0-0-1Feb-13LossUK Chess Challenge Qualifying Event
Goodman, Felipe3-0-1Oct-13WinSAE - Abbey Junior
Mar-15WinUK Chess Challenge Qualifier at Sonning Common (Under 11)
Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Goslin, Aidan1-0-0Mar-15WinUK Chess Challenge Qualifier at St Michael's, Sandhurst
Green, William1-0-0Jun-13WinUnder 9 Primary Schools Jamboree
Gurleyen, Aylin1-0-2Feb-12LossSAE - Robert Piggot Junior School
Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Hadjiloucas, Alice1-0-0Oct-14WinSAE - Abbey Junior
Harris, Mia2-0-3Oct-14WinSAE - Abbey Junior
Dec-14WinSAE - Caversham Primary
Feb-15LossSAE - Nine Mile Ride
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Henley, Mark4-0-2Jan-14LossSAE - Cold Ash St. Marks
Feb-14LossSAE - Robert Piggot Junior School
Mar-14WinSAE - St Michael's, Sandhurst
Oct-14WinBerkshire Junior Championship (Under 12)
Feb-15WinSAE - Nine Mile Ride
Mar-15WinUK Chess Challenge Qualifier at St Michael's, Sandhurst
Heslington, Kateryna2-1-0Oct-12WinSAE - Reading School (Under 11)
Jan-14DrawSAE - Dolphin School
Oct-15WinSAE - Abbey Junior
Isaksen, Peter0-0-1Sep-12LossSAE - Polehampton
Janakiram, Shreram11-0-0May-12WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 7-8 Boys)
Oct-12WinBerkshire Junior Congress (Beginners)
Oct-12WinSAE - Reading School (Under 11)
Feb-13WinSAE - Robert Piggot Junior School (Open section)
Sep-13WinSAE - Polehampton (Challengers)
Oct-13WinUnder 11 Trial
Oct-13WinBerkshire Junior Congress (Under 10)
Mar-14WinSAE - Hawthorns
Oct-14WinSAE - Abbey Junior
Oct-14WinUnder 9 and Under 11 County Team Trials (Under 11 trial)
Jan-15WinSAE - Radstock
Jolliffe, Ciara1-0-0Feb-15WinSAE - Nine Mile Ride
Joshi, Abhir0-1-0Mar-12DrawSAE - St Michael's, Sandhurst
Joshi, Aryan0-1-0Mar-12DrawSAE - St Michael's, Sandhurst
Kamath, Gaurav0-0-3Mar-15LossUK Chess Challenge Qualifier at St Michael's, Sandhurst
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Kapoor, Gurveen3-1-5Oct-12LossUnder 9 Trial
Oct-13WinUnder 11 Trial
Oct-13WinBerkshire Junior Congress (Under 10)
Feb-14DrawUK Chess Challenge Qualifying Event (Under 11)
Sep-14WinSAE - Polehampton
Oct-14LossBerkshire Junior Championship (Under 12)
May-15LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 11 Boys)
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Karwa, Mannan2-1-1Oct-13WinUnder 11 Trial
Feb-14LossSAE - Robert Piggot Junior School
Feb-14WinUK Chess Challenge Qualifying Event (Under 11)
Mar-15DrawUK Chess Challenge Qualifier at Sonning Common (Under 11)
Kazhdan, Moore0-0-1Mar-12LossSAE - White House
Khandelwal, Arjun0-0-2Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Khetarpal, Mahi1-0-0Oct-12WinSAE - Abbey Junior
Khoo, Orton0-0-2Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Khuntegave, Shlok1-0-0Jan-15WinSAE - Radstock
Kinsler-Lubienski, Dominic0-0-1Oct-12LossSAE - Reading School (Under 11)
Kirby, Andrew0-0-1Feb-17LossSAE - Polehampton
Kottamasu, Aneesh1-0-0Oct-13WinPrimary Schools Jamboree
Lea, Alex0-0-1Oct-12LossSAE - Abbey Junior
Lenehan, Leo1-0-0May-12WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 7-8 Boys)
Lenoir, Arti1-0-0Oct-13WinSAE - Abbey Junior
Li, Siyuan1-0-0Oct-14WinSAE - Reading School
Mahesh, Saatvika0-0-2Oct-14LossUnder 9 and Under 11 County Team Trials (Under 11 trial)
Mar-15LossUK Chess Challenge Qualifier at Sonning Common (Under 11)
Maisonneuve, Agathe1-0-0Mar-12WinSAE - White House
Makhija, Akshat1-0-0Feb-14WinSAE - Robert Piggot Junior School
Mallett, Euon0-0-1Jan-12LossSAE - Radstock (Under 9)
Marcombe, Angus1-0-0Feb-14WinSAE - Robert Piggot Junior School
Martin, Dominic1-0-0Dec-11WinSAE - Caversham Primary (Under 9)
Maynard, Clara1-0-0Jan-15WinSAE - Radstock
McArthur, Archie1-0-0Feb-12WinDolphin School UKCC Tournament (Under 9)
Miles, Euan3-1-7Jan-12LossSAE - Radstock (Under 9)
Dec-12LossSAE - Caversham Primary (Under 9)
Oct-13LossPrimary Schools Jamboree
Oct-13DrawBerkshire Junior Congress (Under 10)
Jan-14LossSAE - Dolphin School
Feb-14WinUK Chess Challenge Qualifying Event (Under 11)
May-14LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 10 Boys)
Oct-14WinSAE - Abbey Junior
Oct-14LossBerkshire Junior Championship (Under 12)
Jan-15LossSAE - Radstock
May-15WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 11 Boys)
Miles, Sean1-1-2Feb-12LossSAE - Robert Piggot Junior School
Sep-13WinSAE - Earley St Peter's
Oct-14LossSAE - Reading School
Mar-15DrawUK Chess Challenge Qualifier at St Michael's, Sandhurst
Mills, Ruth1-0-0Feb-12WinDolphin School UKCC Tournament (Under 9)
Mohan, Dev4-0-6Jan-13LossSAE - St. Nicholas, Hurst
Jan-13WinSAE - Dolphin School
May-13LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 9 Boys)
May-14LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 10 Boys)
Oct-14WinUnder 9 and Under 11 County Team Trials (Under 11 trial)
May-15WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 11 Boys)
Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Mohan, Jai2-0-2Sep-14WinSAE - Polehampton
Oct-15WinBerkshire Junior Championship (Under 12)
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Moody, James0-0-1Mar-12LossSAE - St Michael's, Sandhurst
Munn, Henry2-0-2May-12WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 7-8 Boys)
Mar-15WinUK Chess Challenge Qualifier at St Michael's, Sandhurst
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Murali, Rohit0-1-0Oct-11DrawSAE - Dolphin School
Murray, Peter1-0-0Mar-14WinSAE - Hawthorns
Nagarajan, Krishna1-0-0Jan-15WinSAE - Radstock
Narekuli, Ashwath1-0-0Jan-14WinSAE - Dolphin School
Noronha, Aden1-0-0Dec-13WinSAE - Caversham Primary
Olsen, James1-0-0Jan-12WinSAE - Radstock (Under 9)
Omar-Mufti, Azeem1-0-2Oct-12LossSAE - Abbey Junior
Feb-13LossSAE - Robert Piggot Junior School (Open section)
Mar-13WinUK Chess Challenge Qualifier at Sonning Common
Owen, Alice1-0-0Sep-12WinSAE - Polehampton
Palmer, Callum2-0-0Feb-14WinSAE - Robert Piggot Junior School
Jan-15WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Palmer, Marcus2-0-1Sep-14WinSAE - Polehampton
Feb-15WinSAE - Nine Mile Ride
Jan-16LossSAE - St. Nicholas, Hurst
Palmer, Samuel2-3-1Jan-12DrawSAE - St. Nicholas, Hurst (Under 9)
Jan-13WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Sep-14WinSAE - Polehampton
Jan-15DrawSAE - St. Nicholas, Hurst
Oct-15LossSAE - Abbey Junior
Jan-16DrawSAE - St. Nicholas, Hurst
Parker, Luke1-0-0Feb-13WinSAE - Robert Piggot Junior School (Open section)
Peters, Zoe1-0-0Sep-13WinSAE - Earley St Peter's
Pham, Catherine1-0-0Feb-17WinSAE - Polehampton
Pham, Clemence1-0-0Feb-17WinSAE - Polehampton
Phillips, Sam1-0-0Jun-13WinUnder 9 Primary Schools Jamboree
Pianta, Max3-0-3Jan-12LossSAE - Cold Ash St. Mark's Primary
May-12LossUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 7-8 Boys)
Oct-12LossSAE - Reading School (Under 11)
May-13WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 9 Boys)
Dec-13WinSAE - Caversham Primary
Jan-14WinSAE - Cold Ash St. Marks
Popat, Niam1-0-0Oct-14WinUnder 9 and Under 11 County Team Trials (Under 11 trial)
Pressey, Toby1-0-0Nov-14WinSAE - Earley St Peter's
Purcell, Callum1-0-0May-15WinUnder 11 Primary Schools Jamboree
Ramaraju, Siddarth1-0-2Sep-12WinSAE - Polehampton
Feb-13LossSAE - Robert Piggot Junior School (Open section)
Oct-14LossBerkshire Junior Championship (Under 12)
Ramaraju, Sruthi0-0-1Mar-12LossSAE - St Michael's, Sandhurst
Rennie, James0-0-1Feb-12LossSAE - Robert Piggot Junior School
Rodgers, Seyvie1-0-0Feb-17WinSAE - Polehampton
Rollett, Sam1-0-0Oct-15WinBerkshire Junior Championship (Under 12)
Rompani, Cosmo1-0-0May-15WinUnder 11 Primary Schools Jamboree
Rosso, James2-0-0Oct-14WinSAE - Reading School
Dec-14WinSAE - Caversham Primary
Runwal, Sakshi1-0-0Feb-15WinSAE - Nine Mile Ride
Rybak, Teo0-0-2Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Sanjay, Arunima1-0-0Oct-15WinBerkshire Junior Championship (Under 12)
Sanjeev, Elil1-0-0Jan-14WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Sarson, Euan3-1-0Jan-13DrawSAE - St. Nicholas, Hurst
Feb-13WinSAE - Robert Piggot Junior School (Open section)
Feb-13WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Oct-13WinSAE - Abbey Junior
Satish, Shaunak0-1-2Oct-15DrawBerkshire Junior Championship (Under 12)
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Saxena, Anvesha1-0-0Feb-14WinUK Chess Challenge Qualifying Event (Under 11)
Say, Connie1-0-0Dec-13WinSAE - Caversham Primary
Scott, Connor1-1-3Sep-13LossSAE - Polehampton (Challengers)
Dec-14WinSAE - Caversham Primary
Jan-15LossSAE - Radstock
Oct-15DrawSAE - Abbey Junior
Jan-16LossSAE - St. Nicholas, Hurst
Scott, Jamie1-0-0Oct-15WinSAE - Abbey Junior
Singh, Aditya2-0-0May-14WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 10 Boys)
May-15WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 11 Boys)
Smith, Oliver1-0-0Oct-12WinSAE - Abbey Junior
Somovidis, Richard1-0-0May-14WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 10 Boys)
Soni, Achyuttam1-0-0Jan-14WinSAE - Dolphin School
Spencer, Michael1-0-2Oct-12LossUnder 9 Trial
Feb-14WinSAE - Robert Piggot Junior School
Oct-14LossUnder 9 and Under 11 County Team Trials (Under 11 trial)
Starley, David0-0-1Mar-13LossUK Chess Challenge Qualifier at Sonning Common
Stoyanov, Boris1-0-1Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Stoyanov, Viktor2-0-3Nov-14WinSAE - Earley St Peter's
Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Sutton, Alasdair1-0-0Oct-13WinUnder 11 Trial
Tandon, Kushal1-0-0Feb-12WinDolphin School UKCC Tournament (Under 9)
Tegg, Toby1-0-0Sep-12WinSAE - Polehampton
Thakrar, Eshaan1-0-0Jan-13WinSAE - Dolphin School
Thakur, Pradyumn1-0-0May-14WinUK Chess Challenge Berkshire MegaFinal (Under 10 Boys)
Thayer, Jack0-1-0Jan-12DrawSAE - Radstock (Under 9)
Thornley, Oliver1-2-3Feb-14DrawUK Chess Challenge Qualifying Event (Under 11)
Mar-14DrawSAE - Hawthorns
Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Ukil, Rhea0-0-1Dec-11LossSAE - Caversham Primary (Under 9)
Vallis, Luke0-0-7Feb-13LossUK Chess Challenge Qualifying Event
Mar-14LossSAE - St Michael's, Sandhurst
Sep-14LossSAE - Polehampton
Oct-14LossSAE - Abbey Junior
Oct-14LossSAE - Reading School
Jan-15LossSAE - St. Nicholas, Hurst
Feb-17LossSAE - Polehampton
Vallis, Nicholas3-0-10Dec-12LossSAE - Caversham Primary (Under 9)
Jan-13LossSAE - Dolphin School
Feb-13WinUK Chess Challenge Qualifying Event
Feb-14LossUK Chess Challenge Qualifying Event (Under 11)
Mar-14LossSAE - Hawthorns
Sep-14LossSAE - Polehampton
Oct-14LossUnder 9 and Under 11 County Team Trials (Under 11 trial)
Jan-15WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Oct-15LossBerkshire Junior Championship (Under 12)
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Vanstone, Jack0-0-1Jan-12LossSAE - Cold Ash St. Mark's Primary
Varady, Bonci1-0-0Jun-13WinUnder 9 Primary Schools Jamboree
Velraj, Akshay3-1-5Oct-12LossSAE - Reading School (Under 11)
Mar-14WinSAE - Hawthorns
Mar-14WinSAE - St Michael's, Sandhurst
Oct-14DrawSAE - Abbey Junior
Nov-14LossSAE - Earley St Peter's
Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Wade, Hugo0-0-1Feb-12LossDolphin School UKCC Tournament (Under 9)
Wallace, George1-0-0Jan-15WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Walton, William1-0-0Jan-12WinSAE - St. Nicholas, Hurst (Under 9)
Watkins, Matthew1-1-2Oct-11LossSAE - Dolphin School
Feb-12LossSAE - Robert Piggot Junior School
Oct-12DrawBerkshire Junior Congress (Beginners)
Dec-12WinSAE - Caversham Primary (Under 9)
Watson, Xavier0-1-0Oct-13DrawPrimary Schools Jamboree
Weir, Jamie0-1-0Jan-14DrawSAE - Dolphin School
Winsor, David1-0-3Feb-16WinSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Feb-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire B
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Apr-16LossSCCU U14/U140 v. Oxfordshire A
Winsor, Robert1-0-0Jan-14WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Woods, Jacob0-1-0Jan-12DrawSAE - St. Nicholas, Hurst (Under 9)
Yates, Joshua4-0-0Jan-14WinSAE - St. Nicholas, Hurst
Jan-14WinSAE - Cold Ash St. Marks
Nov-14WinSAE - Earley St Peter's
Mar-15WinUK Chess Challenge Qualifier at Sonning Common (Under 11)
Young, Dominic0-0-1Jan-12LossSAE - St. Nicholas, Hurst (Under 9)
Zhou, Albert1-0-0Mar-14WinSAE - Hawthorns

Totals: 182 wins, 30 draws, 171 losses